Sunday, September 19, 2010

Koolilõuna retseptikonkurss

Koolilõuna retseptikonkursil võivad osaleda kõik Eestimaa koolid, lapsevanemad ning lapsed ise – kõik kellele on laste tervis ja toit südamelähendane.

Konkursil osalemiseks on vaja panna kokku terve koolinädala näidismenüü, mis oleks vaheldusrikas ja samas lihtne ning mis mahuks koolilõuna maksumusse. Täna on see 11 krooni ja 73 senti ühele lapsele.

Menüü kalkuleerimisel tuleb aluseks võtta 100 lapse toiduhulk.

Eelmisel aastal viis Aino Järvesoo Mälestusfond koolilaste seas läbi küsitluse, millest selgus, et koolilõuna lemmikuteks  on makaroniroad ning mannavaht. Ühtlasi leidis enamik kooliõpilastest, et koolitoit peaks olema tasuta.

Tervislikku ja maitsvat koolitoitu saab pakkuda ka väheste rahaliste vahendite korral tänu kokkade heale fantaasiale ning motiveeritusele. Konkursile laekuvate retseptide ja menüüde valik ongi abiks kõigile Eestimaa koolidele. “Oleme enam kui veenudnud, et see konkurss toob hulga häid ideid, mida kavatseme koguda meie kodulehele http://ainojarvesoofond.blogspot.com/. Sealt saavad koolikokad ja majandusjuhid valida uusi retsepte mis värskendavad laste toidulauda,” usub Liis Tappo-Treial.

Konkurss kestab Vabariig aastapäevani, mille eel kuulutatakse välja võitjad ja avaldatakse konkursi tulemused. Parima koolilõuna väljamõtleja saab auhinnaks reisi Brüsselisse.

Retsepti luues pea meeles:
menüü peab sisaldama 5 PÄEVA LÕUNAT
Toidust peab jätkuma 100 LAPSELE
Ühe toidukorra kogumaksumus 1173 KROONI
  Retsepte saab saata liis.tappo@gmail.com 
Oma nägemuse maitsvast ja tervislikust eesti toidust valmistasid noored Põhjaka mõisa noored kokad. Nende poolt kasutatav toidutoore on alati lokaalse päritoluga ja värske, ning sellest valmistakse lihtsaid ja ehedaid, aga maitsvaid roogi. Just sellistele põhimõtetele peaks vastama ka üks kõigile koolilastele tasuta koolilõuna!

No comments:

Post a Comment